Diş sağlığı

Milletvekili ve Yakınlarına 12 İmplant Bedava

Meclis sağlık yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, eski ve mevcut milletvekilleri ile yakınlarının yararlandığı sağlık hizmetlerinde değişikliğe gidildi.

Yeni yapılan değişiklikle milletvekili ve yakınlarının 8 adet olan diş implantı hakkı 12 adete çıkarıldı. Bununla birlikte gözlük için çerçeve fiyatı 350 lira, bir çift cam 200 lira, işitme cihazı 3 bin lira olarak belirlendi.

KHK ile yapılan değişiklik ile bu değişiklikten eski milletvekilleri ve yakınlarının yanı sıra, Yargıtay ve Danıştay üyeleri ve emeklileri de yararlanabilecekler. Bunlarla birlikte toplam tedaviden yararlanabileceklerin sayısı 14 bine yaklaşmış oldu.

Sosyal güvenlik sigortanız var ise, bu sizin implant bedelinizin karşılanması için yeterli değil, sağlık kurulu raporunun olduğu durumlarda en fazla dört implant için, implant başına yalnızca 90 lira karşılanabiliyor.

Gözlük çerçevesi için memura ve emekliye 35 lira verilirken, gözlük camınında yalnızca 76 lirası karşılanabiliyor. İşitme cihazının ise 750 liralık kısmı sigorta kapsamında bulunmakta.

Etiketler
Daha fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adblock tespit edildi

Bünyemizde pek çok yazar ve kod uzmanı bulunmaktadır, lütfen ad blocker sitemizde gezerken kaldırarak bize destek verin :)