1ilaç

CABRAL Ampul

Dr.F.FRİK

 

 

Etken Madde(ler):

Feniramidol HCl 800 mg/3 ml

 

Piyasa Şekilleri:

3 ml'lik 3 ampul içeren ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

Günde 1 ampul glutea içine derin uygulanır.

 

 

Endikasyonları:

Analjezik ve miyorelaksan etkilidir. Bel ağrıları, lumbago, siyatik, disk rahatsızlıkları, medikomekanik veya siropratik, örneğin su altı masajları gibi diğer tedavileri destekleyici olarak kullanılır. Kaslardaki gerginlikleri giderir, ağrıyı geçirir ve kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar.

 

 

Kontrendikasyonları:

Feniramidole karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

Antikoagülanlarla birlikte alındığında kanama, oral antidiyabetiklerle karbonhidrat metabolizmasında değişiklik, antikonvülziflerle göz titremesi, görme bozuklukları, koordine olmayan hareketler ortaya çıkarsa ilacın kesilmeli ve gereken tedbirler alınmalıdır.

 

Yan Etkileri:

Bazı duyarlı hastalarda midede dolgunluk veya bulantı, dilde yanma duyusu veya deri eksentemi yapabilir, fakat çabuk geçicidir. Uyuşukluk, kaşıntı ve deri döküntüleri görülebilir. Eğer hipersentivite veya deri döküntüleri oluşursa ilaç verilmesi durdurulur.

 

İlaç Etkileşimleri:

Kumarin türevleri (antikoagülanlar), tolbutamid, oral antidiyabetik ve difenilhidantoinle tedavi gören hastalarda, bu ilaçların etkilerini artıracağından dikkatle kullanılmalıdır.