1ilaç

GİNEKSİN F Film Tablet

DEVA

 

 

Etken Madde(ler):

Ginkgo glikozidleri 9.6 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 film tablet, 50 film tablet içeren blister ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

Serebral performans bozuklukları (demans sendromu): Günde 3 kez 1-2 tablet kullanılır. Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir. 3 aylık bir tedaviden sonra, tedavinin devam edip etmeyeceği kontrol edilmelidir. Periferik arteriyel okluzif hastalık, vertigo, kulak çınlaması: Günde 3 kez 1 tablet veya günde 2 kez 2 tablet kullanılır. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi minimum 6 haftalık bir tedavi gerektir.

 

 

Endikasyonları:

Organik beyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarının (major semptom olarak görülen demans sendromların genel tedavisi çerçevesinde) semptomatik tedavisinde, hafıza zayıflığı, konsantrasyon bozukluğu, ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması, başağrısında kullanılır. Primer hedef grup, primer dejeneratif demans, vasküler demans ve her ikisinin miks formlarındaki demans sendromları olan hastalardır. Periferik arteriyel oklüzif hastalıklarda Fontaine stage II (intermittan klodikasyon)'de ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesinde kullanılır. Vasküler veya involüsyona bağlı vertigo, kulak çınlaması.

 

 

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Serebral endikasyonlarda tedaviye başlamadan önce, patolojik semptomların spesifik bir tedavi gerektiren herhangi bir nedene bağlı olup olmadığı belirlenmelidir. Gebelerde kullanılması önerilmez.

 

Yan Etkileri:

Çok az sayıda hastada hafif gastrointestinal rahatsızlık, başağrısı, alerjik deri reaksiyonları gözlenmiştir.