1ilaç

GELOCAPS Pomad

BİOFARMA 

 

 

Etken Madde(ler):

Kapsikum oleoresin 1 g, Kafur 2 g, Ökaliptol 2 g, Mentol 0.5 g, Terebentin 3.5 g

 

Piyasa Şekilleri:

40 g'lık tüplerde.

 

Kullanım Şekli:

Günde 2-3 defa ağrıyan bölgeye sürülür. Çocuklarda vazelin veya zeytin yağıyla 4 misli seyreltilerek kullanılmalıdır. Açık yaralara, dudaklara, gözlere, koltuk altına ve apış aralarına sürülmelidir.

 

 

Endikasyonları:

Romatoid artrit, osteoartrit, fibrosit, miyosit ve diğer artralji ve miyaljilerde, postherpetik nevralji, ağrılı diyabetik nöropati ve diğer periferik sensoriel nöropati ve nevraljilerde, ezik, burkulma, gerilme, kopma, çıkık, atletik darbe ve kazalarda, yüzeysel tromboflebit, flebit, flebotromboz, periflebil sonrası ağrılarda, yorulma ve zorlanmaya bağlı kas ağrı ve krampları, spordan önce çabuk ısınmayı sağlamak için kullanılır.

 

 

Kontrendikasyonları:

Açık yara ve deri lezyonları, aktif dermatozlarda; bileşimindeki maddelere karşı allerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Haricen kullanılır. Başka pomadlarla karıştırılmamalıdır. Mukozalara, göz, ağız çevresine, genital bölgelere, kıvrımlı deri bölgelerine (koltukaltı, memealtı, kasık) sürülmemelidir. Açık yaralara, çıplak veya soyulmuş deri yüzeylerine, enfekte deriye uygulamaktan kaçınmalıdır. Sıkı bandaj uygulamaktan kaçınılmalıdır. Gebelerde kullanılması gerektiğinde muhtemel fayda/risk oranı dikkate alınmalıdır. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

 

Yan Etkileri:

Sürüldüğü bölgede kuvvetli bir sıcaklık ve yanma duygusu hasıl eder. Rahatsız edecek dereceye varırsa söz konusu bölgeye bir pamuğa emdirilmiş zeytinyağı sürülerek kontrol edilebilir. İrritasyon veya allerji belirtileri görüldüğünde ilaç kesilmelidir.