1ilaç

MEGADYN Film Tablet

 A. İbrahim 

 

 

Etken Madde(ler): Vitamin A 10000 IU, Vitamin B1 (Tiamin) 20 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 5 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 10 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 5 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 150 mg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 500 IU, Vitamin E 10 mg, Nikotinamid (Niasinamid) 50 mg, Kalsiyum pantotenat 11.6 mg, Vitamin H (Biotin) 250 mcg, Demir 10 mg, Kalsiyum 50 mg, Fosfor 25.5 mg, Magnezyum 36.2 mg, Mangan 0.5 mg, Bakır 1 mg, Çinko 0.5 mg, Molibden 0.1 mg

 

Piyasa Şekilleri: 30 film tablet içeren blister ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli: Yetişkinlere günde 1 kez 1 tablet, bir miktar suyla verilir.

 

 

Endikasyonları:
Önemli bir cerrahi girişim öncesi sonrası, ağır yanıklar, uzun süreli hastalıklar ve nekahat dönemleri, gastrointestinal bozukluklara bağlı absorpsiyon sorunları, kronik alkolizm gibi vücudun direncinin azaldığı ve vitamin gereksiniminin arttığı durumlarda kullanılır.

 

 

Kontrendikasyonları: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine, özellikle B1 vitaminine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

 

Uyarılar: Yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanıldığında özellikle A ve D hipervitaminözüne yol açabileceği unutulmamalıdır.

 

Yan Etkileri: Aşırı dozlarda, uzun süreli kullanımı halinde hipervitaminöze bağlı olarak allerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

 

İlaç Etkileşimleri: Levodopayla birlikte kullanılmamalıdır,. Levodopanın antiparkinson etkisini zayıflatabilir.