Gebelik

Ağrısız Doğum Hikayesi

Sizlerle normal doğum korkuları olan bir gebenin, gebelik eğitimlerine katıldıktan sonra yaşadığı normal doğum hikayesini paylaşıyoruz.

Doğum esnasında ölmekten ya da bebeği kaybetmekten korkarak her gün ağlayan biriydim ne zaman ağrısız doğal doğum seminerlerine katıldım bu korkum tamamen geçti.
37 hafta +3 gün de gece saat 10’da suyum geldi, önce az geldi, tam anlayamadım sonra tekrar gelmeye devam edince kesinlikle korku değil sadece tatlı bir telaş sardı beni ve eşimi ,hemen doktorumuzu aradık sabaha kadar bekleyebileceğimizi söyledi, sonrasında su çok fazla gelmeye başlayınca doktorumuzla haberleşerek hastaneye gittik.

2 hafta öncesinden 3 cm açıklığım vardı zaten doktorum açıklığın aynı olduğunu ve bekleyeceğimizi söyledi ve odamıza geçtik gece 1 civarında hafif kasılmalarım başladı biraz uyudum kasılmalarım artınca hemen pilates topunun üzerinde egzersizlere başladım ve bütün gece pilates topunun üzerinden inmedim.

Sabah beni doğumhane bölümündeki odaya aldılar ve orda da artık kasılmalarım çok artmıştı ve ben yine pilates topunun üzerinde nefes egzersizleriyle birlikte kasılmaları atlattım saat 11 gibi ebe gelip muayene etti ve tam açıklığın olduğunu söyledi hemen doğumhaneye aldılar ve doktorumu aradılar artık sadece ıkınma hissi vardı doktorum gelmeden doğum masasına çıkmak istedim çünkü artık sona yaklaştığımızı anladım doğum masasında da süreç çok hızlı geçekleşti, doğum masasında kesinlikle ağrı yok ve muhteşem bir duyguyla minik yavrumuza kavuştuk.

Kordon kesilmeden ten tene temas sağlandı o anki duygumu hiçbir şeye değişmem. Esim doğum sürecimin her aşamasında yanımdaydı özellikle doğum anında yanımda olması bana inanılmaz bir güç verdi, o olmasaydı bu kadar kolay gerçekleşmezdi diye düşünüyorum.

Etiketler
Daha fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili yazılar

Bunlarda ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu

Adblock tespit edildi

Bünyemizde pek çok yazar ve kod uzmanı bulunmaktadır, lütfen ad blocker sitemizde gezerken kaldırarak bize destek verin :)