1ilaç

VERMİDON Hot Poşet

Sandoz

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler):

Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Fenilefrin hidroklorür 10 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 g'lık 12 poşet

 

 

Kullanım Şekli:

Bir bardak sıcak veya soğuk suda, bir poşet Vermidon Hot karıştırılarak çözündürülür. 6 saat ara ile doz tekrarlanabilir.

 

 

Endikasyonları:

Soğuk algınlığı, grip, sinüzit, saman nezlesi ya da diğer üst solunum yolu alerjilerinde, burun tıkanıklığı, aksırık, burun akıntısı, ateş, baş ağrısı ve hafif şiddetle seyreden ağrılar gibi çeşitli semptomlardan etkili bir rahatlama sağlar.

 

Kontrendikasyonları:

Antihistaminiklere, parasetamol veya fenilefrine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir. Bazı antidepresif ilaçların (MAO inhibitörleri) bırakılmasının üzerinden 14 gün geçmeden bu kombinasyonu içeren müstahzarlar kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Bu ilaç kullanılırken, alkollü içecekler almaktan, motorlu araçlar veya ağır makinalar kullanmaktan sakınılmalıdır. Özellikle çocuklarda uyku hali ya da eksitabiliteye neden olabilir. Alkol, sedatifler ve trankilizanlar uyku hali etkisini artırabilirler. Astım, glokom, amfizem, kronik karaciğer rahatsızlığı, nefes darlığı, solunum zorluğu, hipertansiyon, diyabet, kalp ya da tiroid hastaları, prostat bezinin büyümesi nedeniyle idrara çıkmada zorluk çeken, antidepresif ya da yüksek tansiyon için ilaç veya MAO inhibitörü kullanan hastalar bu kombinasyonu içeren müstahzarları önerilen dozların üstünde kullanmamaları konusunda uyarılmalıdır. Bu kombinasyonu içeren müstahzarlar ateş düşürücü etkisi için 3 günden daha uzun, diğer belirtiler için 7 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.