VERMİDON Cold Tablet

Sandoz

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler):

Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Psödoefedrin HCl 30 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 tablet

 

 

Kullanım Şekli:

12 yaş ve üzeri erişkinlerde, her 6 saatte 1-2 tablet alınır. 24 saatte 8 tablet aşılmamalıdır.

 

 

Endikasyonları:

Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

 

Kontrendikasyonları:

İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.

 

Yan Etkileri:

Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.

2016© 1ilac.com Tüm hakları saklıdır. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen hekiminize danışınız.