VERMİDON-K Tablet

Sandoz

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

Önemli:

Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir.

 

 

Etken Madde(ler):

Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Kafein 30 mg, Kodein fosfat 10 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 tablet

 

 

Kullanım Şekli:

Yetişkinler: Günde 4-6 kez 1 tablet. 6 -10 yaş çocuklarda: Günde 2 defa 1 tablet. 11-14 yaş çocuklarda: Günde 3 defa 1 tablet. Dozlar 4-6 saatlik aralarla alınmalıdır. Vermidon-K Tablet, günde 8 tabletten fazla alınmamalıdır.

 

 

Endikasyonları:

Baş ağrıları, eklem, kol ve bacak ağrıları, grip ve soğuk algınlıklarından kaynaklanan ateş, ağrı ve öksürük durumlarında endikedir.

 

Kontrendikasyonları:

Bileşenlerden herhangi birine aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

Hemopoietik sistem hastalıkları. böbrek ve karaciğer bozukluklarında dikkatle kullanılmalıdır. Gebelerde ve süt veren annelerde kesin gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Uzun süre kullanılmamalıdır. Bağımlılık yapabilir.

 

Yan Etkileri:

Önerilen dozlarda istenmeyen etkiler nadirdir. Deri döküntüleri veya diğer allerjik reaksiyonlar nadiren görülür. Parasetamolün uzun süreli kullanımında bazı hematolojik bozukluk olguları bildirilmiştir.

 

İlaç Etkileşimleri:

MAO inhibitörleriyle birlikte kullanımı hipotansiyon ve baş dönmesine yol açabilir. Bileşenlerden parasetamol antikoagülanların etkisini hafifçe artırabilir. Kodein, SSS depresanları ve alkolün etkisini potansiyelize edebilir.

2016© 1ilac.com Tüm hakları saklıdır. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen hekiminize danışınız.