1 İlaçİlaç Bilgileri ve Sağlık Haberleri

MEDİCOLD Pediyatrik Şurup

Koçak Farma

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler):

Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 1 mg/5 ml, Psödoefedrin HCl 15 mg/5 ml

 

Piyasa Şekilleri:

100 ml'lik şişe

 

 

Kullanım Şekli:

12-23 aylık 3/4 ölçek,  2-3 yaş 1 ölçek, 4-5 yaş 1.5 ölçek, 6-8 yaş 2 ölçek, 9-10 yaş 2.5 ölçek, 11-12 yaş 3 ölçek 4-6 saatte verilir. 24 saat içinde 4 dozdan fazla verilmemelidir. Ateş 3 günden diğer semptomlar 5 günden fazla sürerse tedavi yeniden değerlendirilmelidir.

 

 

Endikasyonları:

Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

 

Kontrendikasyonları:

İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.

 

Yan Etkileri:

Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.