AFEBRYL Efervesan Tablet

Galepharma

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Asetilsalisilik Asit

 

 

Etken Madde(ler):

Asetilsalisilik asit 300 mg, Asetaminofen (Parasetamol) 200 mg, Vitamin C (Askorbik asit) 300 mg

 

Piyasa Şekilleri:

16 efervesan tablet

 

 

Kullanım Şekli:

12 yaşın üstündeki hastalarda günde 1-4 tablettir. İki ilaç alımı arasındaki süre 4 saat olmalıdır. Maksimum doz bir kerede 2 tablet ve 24 saatte 6 tablettir. 2-12 yaş arasındaki hastalardaysa 1-4x1/2 tablettir.

 

 

Endikasyonları:

Solunum yolları enfeksiyonları ve grip hallerinde ateşin düşürülmesi, ağrıların hafifletilmesi ve yine baş ağrısı, migren, miyalji, diş ağrılarında ağrıyı hafifletmek amacıyla kullanılır.

 

Kontrendikasyonları:

Kombinasyondaki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir

 

Uyarılar:

Astım, önceden geçirilmiş bir mide ülseri ya da sindirim sistemi kanaması, şiddetli adet kanamaları, kanama problemleri, karaciğer rahatsızlığı, alkolizm durumlarında ve oral antikoagülanlarla birlikte alınması durumunda tedbirli olunmalıdır. Yaşlı kişilerde ve böbrekle ilgili problemler olması durumunda ya doz azaltılmalı ya da dozlar arasındaki süre uzatılmalıdır. Gebelerde kullanılmamalıdır.

2017© 1ilac.com Tüm hakları saklıdır. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen hekiminize danışınız.