PAROL HOT Poşet

ATABAY

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler):

Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 g'lık 12 poşet

 

 

Kullanım Şekli:

Erişkinler için mutad dozu bir defada 1 poşet olup gerektiğinde bu doz 6 saat ara ile günde 4 defaya kadar tekrarlanabilir. Poşet içindeki toz bir bardak (160 ml) dolusu sıcak suya boşaltılır. Birkaç kere karıştırılarak bir defada içilir. Günde 4 poşetten fazla alınmamalıdır.

 

 

Endikasyonları:

Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

 

Kontrendikasyonları:

İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.

 

Yan Etkileri:

Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.

2017© 1ilac.com Tüm hakları saklıdır. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen hekiminize danışınız.