PAROL-Cold Kapsül

ATABAY

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler):

Asetaminofen (Parasetamol) 325 mg, Fenilpropanolamin HCl 12.5 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 kapsül

 

 

Kullanım Şekli:

6-12 yaş arasındaki çocuklarda: 4 saatte 1 kapsül. 12 yaşından büyük çocuklarda ve büyüklerde: 4 saatte bir 2 kapsül. 6 yaşından küçük çocuklara önerilmez. Günlük maksimum doz büyüklerde 8 kapsül, çocuklarda 4 kapsüldür.

 

 

Endikasyonları:

Soğuk algınlığı, grip, sinüzit, saman nezlesi ya da diğer üst solunum yolu alerjilerinde, burun tıkanıklığı, aksırık, burun akıntısı, ateş, baş ağrısı ve hafif şiddetle seyreden ağrılar gibi çeşitli semptomlarda etkili bir rahatlama sağlar.

 

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerden birine karşı hassasiyeti olanlarda, ileri hipertansif kalp-damar hastalığı olanlarda, hipertiroitlilerde, glaokomlularda, prostat hipertrofisi bulunanlarda, MAO inhibitörü ilaç kullananlarda, ileri diyabetlilerde, karaciğer ve böbrek harabiyeti bulunanlarda kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Böbrek ya da karaciğer fonksiyonu bozulan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Çocuklara ve hamilelere doktor tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

 

Yan Etkileri:

Hassas kişilerde ve özellikle yüksek dozlarda seyrek de olsa baş dönmesi, bulantı, kusma, kabızlık, deri döküntüsü, terleme, çarpıntı, bulanık görme, karın ağrısı, sinirlilik ve iştah kaybı gibi yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Alkol, trankilizan veya uyku ilacı gibi merkezi depresan etkili ilaçlarla birlikte alındığında santral depresan etkinin şiddetleneceği gözönüne alınmalıdır.

2016© 1ilac.com Tüm hakları saklıdır. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen hekiminize danışınız.