1ilaç

MAXİHOT Poşet

 A. İbrahim 

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg

 

Piyasa Şekilleri:

6 g'lık 6 tek kullanımlık poşet
6 g'lık 12 tek kullanımlık poşet

 

Kullanım Şekli: Her bir poşetin içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcakken içilmelidir. Maxihot 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Şeker içermediğinden, özellikle şeker kullanması sakıncalı olan ve diyet yapan hastalara önerilir.

 

 

Endikasyonları:
Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

 

Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.

 

Uyarılar: 12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.

 

Yan Etkileri: Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

 

İlaç Etkileşimleri: Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.